Jak to jest z tą listą oczekujących na przeszczep?

Jeżeli uważasz, ze warto byłoby nawiązać kontakt z osobami posiadającymi podobne problemy zdrowotne czy chcące pomóc w ramach akcji Oświadczenia Woli, zorganizować spotkanie z ludźmi z tego samego miasta czy regionu - napisz...

Jak to jest z tą listą oczekujących na przeszczep?

Postprzez Tell13 » 2 lut 2019, o 00:01

Witam.
Uprzedzam, że jestem kompletnie zielona w temacie, więc przepraszam, jeżeli moje pytania będą wydawały się komuś głupie bądź śmieszne.
To może od początku...
Sprawa nie dotyczy mnie, a mojej Mamy. Jest dializowana od 4 lat. Ma obecnie 55 lat.
Została oczywiście zakwalifikowana do przeszczepu już 3 lata temu. I przez ten cały czas, telefon milczy, jak zaklęty. Żadnego domniemanego dawcy...Co prawda, miała koronografie (przez to nie była aktywna na liście rok) oraz w późniejszym czasie usuwany woreczek zółciowy, co znowu spowodowało, rzecz jasna, że również nie była aktywna na liście oczekujących na przeszczep, ale chyba tylko 4 miesiące.
O co mi chodzi? Bo to, że została zakwalifikowana do przeszczepu to wiem...ale, czy można to jakoś sprawdzić, czy moja mama rzeczywiście jest znów aktywna na KLO?????
Wyszukałam w internecie, że można założyć konto na rejestry.net. Ktoś z was miał tam konto? Czy tam mogłabym się tego dowiedzieć?

Piszę o tym wszystkim, bo nie chcę mi sie wierzyć, że przez ten czas nie było dawcy, więc może doszukuję się nie wiadomo czego...ale okropnie jest patrzeć, jak najbliższa osoba z każdym miesiącem marnieje w oczach. Źle znosi dializy. Psychika też nie jest już przez to wszystko w najlepszej formie.

Będę wdzieczna za wszelkie informacje...
Pozdrawiam.
Tell13
Nowy

Re: Jak to jest z tą listą oczekujących na przeszczep?

Postprzez Maksym43 » 5 lut 2019, o 09:08

Właśnie sam nie wiem jak to wygląda. Ciężko mi coś powiedzieć.
___
montaż lamp ogrodowych
Maksym43
Nowy

Powrót do Kontakty, pomoc, wolontariat