diody elektroluminescencyjne

Kto, gdzie, kiedy....

diody elektroluminescencyjne

Postprzez informacyjny » 5 cze 2019, o 22:00

Od zawsze wiedziałem że liody LED THT 1,8mm mają spore zastosowanie w wieli gałęziach przemysłu i produktach, gdyby nie one elektronika nie byłaby funkcjonalna w pewnych obszarach. Interesują mnie zastosowania w najnowcześniejszych urządzeniach oraz zasada działania takich diód.
informacyjny
Początkujący

Re: diody elektroluminescencyjne

Postprzez kongo » 12 cze 2019, o 17:36

No ciekawe. Tylko grunt to trafić do dobrych firm, które się rozwijają jak ragus
kongo
Nowy

Postprzez KonradSkal » 29 sie 2019, o 08:13

Ja ostatnio własnie takie diody sobie montowałem, żeby oświetlić kuchnię, bo tam dużo czasu spędzam a też wiszące półki troche blokują światło tradycyjnego żyrandola. Zamówiłem sobie diody ze ściemniaczem i zamontowałem bez problem. Bardzo łatwe to jest w obsłudze. Kupiłem je bodajże tutaj: https://sklep-art-meb.pl/pl/p/Tor-dolny ... 8854-/3175
KonradSkal
Forumowicz

Postprzez Natalka88 » 21 gru 2019, o 20:52

Ja dość rzadko akurat takich diod używam, ale jak najbardziej od czasu do czasu znajdzie się projekt. Moim zdaniem absolutna podstawa to płytka pcb ponieważ to bez niej nawet nie bardzo będziemy mieli gdzie taką diodę przylutować. Dlatego ja jestem przekonana, że obwody drukowane na płytkach to fundament każdego elektronicznego projektu.
Natalka88
Forumowicz

Powrót do Jak mi dobrze, jestem po...