Jakie materace do spania są najlepsze?

O wszystkim, byle nie o niczym.

Jakie materace do spania są najlepsze?

Postprzez Ath'enthu » 8 lut 2018, o 13:22

Muszę koniecznie zmienić materac w swojej sypialni, ponieważ juz po prostu nie da się na nim spać. W związku z tym mam do was pytanie, czy orientujecie się jakie materace do spania są aktualnie najlepszym wyborem? Zastanawiam się nad tym czy może powinienem zdecydować się na jakiś materac kieszeniowy? Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Ath'enthu
Forumowicz

Re: Jakie materace do spania są najlepsze?

Postprzez tom.m » 5 lut 2019, o 12:16

Mnie odpowiadają materace janpol, wydaje mi się że za stosunkowo niską cenę są jednymi z najlepszych. Sam kupowałem materac średnio twardy, całkiem dobry dla kręgosłupa, a jeszcze nie ma się wrażenia spania na kamieniu... Oczywiście kto co lubi, ale wiem z własnego doświadczenia, że zły materac = ból pleców.
tom.m
Młody forumowicz

Postprzez Ciastek » 27 lut 2019, o 13:32

Według mnie wybór zależy przede wszystkim od tego, jakie dokładnie ma ktoś oczekiwania. Trudno przecież, by zwykły materac sprawdzał się dobrze w przypadku osób starszych lub chorych, które po prostu w łóżku spędzają całkiem sporo czasu. W przypadku takich osób doskonale sprawdzą się przede wszystkim specjalistyczne materace przeciwodleżynowe, które pozwalają na uniknięcie dodatkowych problemów spowodowanych odleżynami.
Ciastek
Początkujący

Postprzez mefiu34 » 8 mar 2019, o 10:22

Hej,
własnie szukam materaca dlatego chce was o coś zapytać. Jaki jest najlepszy materac do spania w waszej opinii ? Ja osobiście preferuję spanie na twardym ponieważ tak mi jest wygodniej, ale jeżeli chodzi o materiały i z czego jest materiał to się totalnie nie znam, mam jeszcze drugie pytanie. Jacy są najlepsi producenci materacy do spania według was ?
mefiu34
Początkujący

Postprzez mczay » 12 kwi 2019, o 20:07

Jeśli dopadnie nas ból pleców, co w przypadku nieodpowiedniego doboru materaca jest kwestią czasu, warto byłoby udać się do profesjonalnego rehabilitanta, który mógłby nam pomóc go pokonać, prezentując zestaw odpowiednich ćwiczeń. Czasami, ból pleców może być również spowodowany poważniejszymi schorzeniami, takimi jak dyskopatia, o której można przeczytać pod tym adresem: https://carolina.pl/fakty-mity-dyskopatia/
mczay
Nowy

Postprzez mefiu34 » 18 cze 2019, o 12:04

Cześć,
CHciałbym się was poradzić odnośnie doboru materaca. Urządzam sypialnie i chciałbym wybrać coś fajnego i sprawdzonego. Co powiecie o janpol materace? Słyszałem wiele pozytywnych opinii o nich jednak wolałbym się dowiedzieć czy ktoś z was je testował ?
mefiu34
Początkujący

Postprzez profesjonalista » 24 cze 2019, o 16:44

mczay napisał(a):Jeśli dopadnie nas ból pleców, co w przypadku nieodpowiedniego doboru materaca jest kwestią czasu, warto byłoby udać się do profesjonalnego rehabilitanta, który mógłby nam pomóc go pokonać, prezentując zestaw odpowiednich ćwiczeń. Czasami, ból pleców może być również spowodowany poważniejszymi schorzeniami, takimi jak dyskopatia.../

Zgadzam się, że nieodpowiedni dobór materaca wcześniej czy później wyjdzie przysłowiowym bokiem... :o

tom.m napisał(a): Sam kupowałem materac średnio twardy, całkiem dobry dla kręgosłupa, a jeszcze nie ma się wrażenia spania na kamieniu... Oczywiście kto co lubi, ale wiem z własnego doświadczenia, że zły materac = ból pleców.

Nie do końca bym się z tym zgodził, to, że materac będzie twardy, jeszcze nie znaczy, że będzie stanowił prawidłowe podparcie dla mięśni i kręgosłupa.

Ath'enthu napisał(a):Zastanawiam się nad tym czy może powinienem zdecydować się na jakiś materac kieszeniowy? Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Pewnie, ja też mam u siebie materac kieszeniowy. Może coś takiego:
Obrazek
źródło: https://salonsnu.pl/43-materace-kieszeniowe
profesjonalista
Początkujący

Postprzez Natalka88 » 26 cze 2019, o 12:48

Same materace na pewno są bardzo ważnym elementem każdego snu. Jednak do tego należy wybrać jeszcze dobrej jakości stelaż https://senpo.pl/stelaze/ gdyż bez tego zestawu nawet wymiana materaca na niewiele nam się zda.
Natalka88
Początkujący

Powrót do Pogaduchy do poduchy i nie tylko...